571bf126ef8a5de1e3615f8506075f46

Ułamkowa dieta: skuteczny sposób na odchudzanie

Spis treści:

 • plusy diety
 • co i jak jeść
 • komu pasuje
 • wady

Ten sposób odchudzania różni się od wszystkich innych podziałem ilości posiłków, na tym polega jego skuteczność.

Ułamkowa dieta na dzień dzisiejszy jest jednym z najbardziej popularnych na świecie. Miliony kobiet cieszą się nimi i osiągnąć pozytywne wyniki.

Cechą diety odsunięta w sama nazwa – jeść trzeba małymi porcjami co dwie godziny. Ponieważ organizm nie zdąży zgłodnieć, i dieta tolerowane dość łatwo. Inny niuans – posiłek powinien trwać nie mniej niż piętnaście minut – dokładnie to wystarczająco dużo czasu, aby rozpocząć proces trawienia i dotarły sygnały o nasyceniu.

Na tej zasadzie żywią się pięć dni, a następnie trzymają dziesięć czczo dni.

Plusy ułamkowej zasilania

 • Regularne odżywianie korzystnie wpływa na proces trawienia
 • Dyscyplinuje, co jest bardzo ważne przy odchudzaniu
 • Proces odchudzania przebiega powoli, stopniowo, co zapewnia długo wynik
 • Zasilanie przez godzinę małymi porcjami zmniejsza objętość żołądka, co w przyszłości pozwoli наедаться małą ilością pożywienia i skróci калораж
 • W ciągu pierwszych pięciu dni trwa od trzech do pięciu kilogramów nadwagi

Przy tym, oczywiście, główną zaletą tego podejścia jest zmniejszenie kaloryczności posiłków, bez uczucia głodu. Zasada ta opiera się na pracy ciała: im więcej czasu minęło od ostatniego posiłku, tym bardziej apetyt i tym większe ryzyko jeść więcej niż powinienem.
Powszechnie wiadomo, że uczucie sytości przychodzi nie od razu, odpowiednio usiadłszy do stołu bardzo głodny, człowiek накидывается na wszystko na raz i w zasadzie przekazuje jeszcze zanim nastąpi uczucie sytości.

Według badań naukowców, podczas дробном zasilaniu kaloryczność spożywanych posiłków bez żadnego wysiłku zmniejsza się o 15 procent.

Więcej posiłków w ciągu dnia często jest mianowany przez dietetyków przy problemach przewodu pokarmowego. Dzięki niewielkiej objętości porcji układ pokarmowy nie przeładowane, proces trawienia.

Wiadomo, że przy odchudzaniu głównym wrogiem jest uczucie głodu: doświadcza go regularnie, organizm jest narażony na stres i zaczyna myśleć, że nastąpiły głodne czasy, dlatego stara się odłożyć maksymalna ilość tkanki tłuszczowej na zapas. Jeśli go karmić często, to tego odczucia organizm nie będzie.

Ważną rolę odgrywa poczucie, że kolejny posiłek wkrótce, a to znaczy, że nie ma potrzeby наедаться do lemiesza, więc jesz mniej.

Co i jak jest

Więcej posiłków w ciągu dnia pięć-sześć razy dziennie nie oznacza, że trzeba uciekać z miejsca pracy w formie bufetu i w pełni obiad z pierwszym i drugim trzy razy dziennie. Dzienna kaloryczność powinna być mniej więcej na tym samym poziomie. Aby nie pomylić kup sobie filiżankę małej pojemności dla pierwszych dań i talerz o mniejszej średnicy do drugie.

Warto przy tym pamiętać, że przekąski powinny składać się z dań na ciepło, to w żaden sposób nie mogą nasiona lub chipsy.

Czy pasowałoby mi więcej posiłków w ciągu dnia

 • Tak, jeśli masz nadwagę i okresowo odczuwa głód, jedząc trzy razy dziennie.
 • Nie, jeśli twoim celem jest, aby schudnąć szybko. Więcej posiłków w ciągu dnia zakłada powolne, ale pewną odchudzanie, zapewniając, że spadła zapomnieć drogę powrotną.
 • Tak, jeśli nie jesteś gotowy do drastycznej zmianie zwykłej diety.
 • Nie, jeśli dla ciebie ma znaczenie wielkość porcji, i jesteś przyzwyczajony jest z dodatkiem.

Zacząć eksperymenty z wartość ułamkową energią najlepiej w weekend, kiedy nikt nie będzie ci przeszkadzać ściśle rozmawiać z lodówką, odmierzać porcje i w określonym czasie, w przypadku zatrudnienia będzie trudniej. Nie staraj się zmierzyć dokładny czas, lepiej zainstalować komfortowe dla siebie interwały czasowe i ich przestrzegać.

Jeść дробно trzeba w ciągu pięciu dni, dalej – w swoim normalnym trybie – dziesięć dni. Potem znowu pięć dni ułamkowej zasilania. Stopniowo organizm przyzwyczaja się do nowego regulaminu i będzie to dla niego wygodne i korzystne, znikną skutki przejadania się: senność, ociężałość, zgaga, nadwaga i poczucie winy za ogromną porcję.

Minusy ułamkowej zasilania

Nie jest ich tak dużo, a raczej on jeden, ale bardzo istotny. Do organizacji odpowiedniego zasilania potrzebny jest czas. Stosując się do ułamków zasilania, nie uda się zjeść czeburiek w podróży lub iść do najbliższej kawiarni i zjeść fast-foodów.

Jeśli twoja praca wiąże się kontakt z ludźmi lub niekończące się разъезды, to będzie to trudne, ale możliwe. W końcu, przykładowe diety, można sporządzić i wieczorem w domu i zabrać ze sobą pojemnik z jedzeniem, tym bardziej, że teraz są one bardzo ładne i wygodne.