8a996779e768f94e19f336ec6ec5a1e7

Najbardziej szalone diety: od octu do powietrza

Spis treści:

  • ocet
  • жуем i nie łykamy
  • palenie
  • tasiemce
  • hormony ciąży
  • bretarianie

Myślisz, globalna pragnienie, aby schudnąć pojawiło się dopiero teraz? W całej historii ludzkości moda na smukłe kształty znikała i pojawiała się na nowo. A metody odchudzania изобретались, czasami bardzo nietypowe i ekstrawaganckie. Powiemy o najbardziej dziwaczne, a nawet śmiertelnie niebezpiecznych diet wymyślonych przez dwa ostatnie stulecia. I wiesz, co, przede wszystkim, w nich jest dziwne? Zawsze byli i są ludzie, którzy samowolnie «подселять» sobie w organizmie robaków, pić ocet i skręcać się, by osiągnąć wynik.

Najbardziej szalone diety: ocet dla romantyków

Angielski poeta George Byron, który żył na początku 19 wieku, nie tylko pisał romantyczne wiersze o dzielnych bohaterach, ale i sam starał się odpowiadać im. Pił wino, zaginął na balach, grał w karty, brał udział w pojedynkach – w sumie prowadził typowy styl życia świeckiego lwa tamtej epoki.

Konsekwencje takich «świąt» wkrótce odzwierciedlenie w wyglądzie pana – zaczął zdrowieć. W tym czasie odchudzanie aktywnie wykorzystywane arsen, rtęć, a nawet dopiero co odkryty strychnina. Ale Byron poszedł swoją drogą i, w rzeczywistości, stał się pierwszym znanym «dietetycznych трендсеттером». Z jego łatwym zaczęły zyskiwać popularność autorskie diety.

I aby schudnąć, wybrał dość nietypowy sposób.

 • Zaczął pić wodę z rozpuszczonymi w niej octem (nieważne jaki, piwnicę lub jabłkowym). Nie wolno było spożywać inne pokarmy.
 • Kiedy poeta domagał pożądanej wagi, wówczas przechodzi na specjalną dietę, składające się z niewielkiej ilości ziemniaków, вымоченного znowu w вышесказанной «kwaśnych płynów», pary kawałki biszkoptów i jednej szklanki herbaty. I to wszystko, co mogli korzystać przez cały dzień.
 • Przy tym nawet w pomieszczeniu jest specjalnie nosić kilka warstw ubrań, aby więcej pocić. On święcie wierzył, że taka «sauna» skutecznie spala tłuszcz.

Biografowie i historycy, badający życie poety, sugerują, że u niego poważnie naruszone łasowania zachowanie, a on na przemian cierpiał z powodu anoreksji i bulimii. I, nawiasem mówiąc, to właśnie on wprowadził w modę uzupełnienie wątpliwych metod odchudzania.

Wiele będzie zaskoczony i pytają, co to jest tak niebezpieczna jest ta dieta. Przecież ocet opisywany i nowoczesnych sposobach walki z tłuszczem.

 • On składa się głównie z trudnych alkoholi oraz kwasów. I dlatego nie można go spożywać w czystej postaci.
 • Pozbawia wrażliwości kubki smakowe i pozostawia oparzenia przełyku i żołądka.
 • Jest to produkt naprawdę długo neutralizuje apetyt. Ale dzieje się to za sprawą obecności w nim tłuszczu.
 • A jeszcze ocet jest w stanie niszczyć szkliwo zębów i robić kości kruche. Nie mówiąc już i wygląd zapalenie błony śluzowej żołądka.

Jednak w tamtych czasach dyskomfort od niego, a nawet omdlenia spisywały na cienką i ранимую naturę człowieka.

Najbardziej szalone diety: jedz, ale nie połykaj!

Na przełomie 19 i 20 wieku amerykanin Хорейс Fletcher wprowadził w modę nowa metoda odchudzania.

 • Twierdził, że każdy posiłek, nawet najbardziej płynnej, trzeba żuć co najmniej setki razy.
 • Należy to zrobić, aby starannie przetworzone jedzenie poprawiła swoje właściwości. I przy tym jest tyle, ile chce.
 • Ale, jeśli starannie doprowadzić każdy kawałek nie do poznania, to fizycznie trudne wiele użyć.

Chociaż w tym jest niewielka część prawdy, rzeczywistość прибрела przesadzone skalę.

 • Fani takiego systemu zasilania zaczęli urządzać całe zawody na to, kto więcej zrobić żucia ruchów. I nawet numeryczny poprzeczkę podnieśli do 700.
 • A potem pojawiły się wskazówki nie połykać żywność, a, traktując w ustach, wypluć. Przecież wszystkie potrzebne składniki odżywcze z niej wyjęte, i pozostał tylko niepotrzebne śmieci.
 • A szczególnie zaawansowane nawet nosili ze sobą próbki swoich mas kałowych, twierdząc, że mają one zapach ciasteczek.

Wiesz, jak frustrujące było odwiedzać restauracje, облюбованные taką publicznością.

Najbardziej szalone diety: waga rozpuszcza się w dymie

20-go roku 20 wieku stały się epoką przemarszu procesji na świecie синематографа, a na ekranie bohaterowie i bohaterki stały się obiektami do naśladowania. I często towarzyszem ich obrazu była elegancka папироса. I wkrótce tytoń był wykorzystywany jako środek do redukcji uczucia głodu.

Wtedy nikt nie podejrzewał o szkodliwości nikotyny. Moda ta trwała trzy dekady, dopóki nie pojawiły się badania co do negatywnego wpływu papierosów na zdrowie. Jednak nie wszystkich przekonał. I wiele kontynuowali dymić nie po to, aby schudnąć, ale dlatego, że to przerodziło się w uzależnienie.

Najbardziej szalone diety: заморить robaka

Nie uwierzycie, ale taka metoda odchudzania pojawił się w połowie ubiegłego stulecia. Łamiąc uczucie obrzydzenia i marząc o szczupłą sylwetkę, ludzie zaczęli mieli tasiemca na własny organizm. Ich jaja nielegalnie sprowadzonych z krajów Azji.

 • Za kilka miesięcy проглоченная larwa pasożyta вырастала do sześciu metrów. Spokojnie, zatrzymując się w jelicie cienkim, zadowolony robak zjadał wszystko, co otrzymaliśmy od pana. Ostatni dosłownie znikał w oczach, a przy tym jedząc więcej i więcej jedzenia.
 • Przez 3-4 miesiące «gość» zaczęli wyrzucać z засиженного miejsca. Do tego celu używali глистогонные leki. Ale to było zrobić łatwo i nie zawsze udało się całkowicie pozbyć.
 • Ale nawet niewielka «współżycie» z takim pasożytem może najbardziej negatywny sposób wpłynąć na zdrowie człowieka. Stracił nie tylko tłuszcz, ale i składniki odżywcze, a wraz z nimi zęby, włosy i paznokcie.

Najbardziej szalone diety: ciąża urojona

Ale nowoczesne metody walki z nadwagą, czasami też są bardzo dziwne. Jednym z takich cud-sposobów 21 wieku są uważane za krople HCG. Krótko mówiąc, człowiek przyzwyczają się «hormony ciąży». Dla czego? Zakłada się, że wszystkie zapasy tłuszczu udadzą się obsługiwać rzekomy owoc.

Żywiąc się powietrzem i promieniami słonecznymi

To też się zdarza. Fani hinduskiej бретарианской diety lub солнцеедения (wśród których były kiedyś Madonna i nawet Michelle Pfeiffer) tylko naśladują to, że pochłaniają jedzenie. Są przekonani, że energię daje im powietrze i słońce. Co prawda potem są wysyłane do najbliższej kawiarni z fast-foodów.

Wyobrażacie sobie, jaka to oszczędność. Zaprasza chłopak dziewczynę do restauracji i oferuje wybrać danie. A ona w odpowiedzi: «Dziękuję, już jadłam powietrze».