1dc6d196fcf1c9e79529f56c09a5890e

Elastyczne dieta. IIFYM. Zaburzenia metabolizmu. Kaloryczność i Mcdonalda.

Spis treści:

  • zasada elastycznego diety
  • jak liczyć kalorie
  • mcdonald ‘ s, szkody lub korzyści?
  • film z Borysem Цацулиным

Dlaczego-to powszechna opinia (zwłaszcza w naszym kraju), że dobrą formę można znaleźć i schudnąć tylko za pomocą środków farmakologicznych. Wszystko zawsze opiera się o kalorie. Niektórzy twierdzą, że jedzą dużo, ale nie tuczą. Ale ilość jedzenia i jego kaloryczność mogą być zupełnie nie związane ze sobą.

Większość problemów pochodzą z głowy. Przecież wielu, siadając na dieta niskowęglowodanowa, chcą szybkich wyników. A często po ich zakończeniu po prostu złamać i szybko zyskują utracone kilogramy.

Elastyczne dieta. Proszę się nie niepokoić

80% diety powinny stanowić «właściwych» produktów. Ale nie można całkowicie rezygnować z ulubionego jedzenia. Po co męczyć siebie i zrezygnować, na przykład, od soli, jeśli bez niego jeść nie można? Wielu płacą duże pieniądze fitness, trenerzy, które po prostu umieścić na «безуглеводку», karmią lekarstwami i dają niemożliwe wysiłek fizyczny.

Pierwsza teza If It Fits YourMacros (IIFYM) mówi, że można jeść żywności.

Ale, co najważniejsze, zachować proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów i śledzić jej kaloryczności. Każdy ma swój norma. Jeśli jej więcej, to zaczynasz tyć, jeśli mniej, to poczuj jej niedobór. Jeśli nie pasujesz kilogramy, chociaż i wszystko spełni, to źle myślicie.

Wszystko jest bardzo proste: jeśli zużywają mniej energii, niż wydać, to będziesz się odchudzać.

Przecież w ruch idą zgromadzone zapasy organizmu. Ale ludzie nie chcą dostrzec elementarne rzeczy. Im trzeba, aby wszystko było замудрено i trudne.

Powolny metabolizm jest nie to, co chcą nam przedstawić dietetycy i sportowcy. W przypadku naruszenia hormonalne zmiany mogą nastąpić z powodu tego, że organizm adaptuje się do nowych warunków. Ale kosztem nawet najbardziej silnego głodu proces może притормозиться tylko na 10%. Wszystkie inne czynniki, które naruszają procesy metaboliczne, to brak ruchu, pasywny styl życia.

Odnosi się to szczególnie do sportowców, którzy są «suszenia». Oni są dumni z tego, że u nich robi się ciemno w oczach, zawroty głowy i są w półprzytomny stan.

Metabolizm istnieje. Ale to nie jest to, o czym trzeba myśleć na początku zwykłego człowieka.

Elastyczne dieta. Żyć normalnym życiem

Drugi postulat elastyczny diety głosi, że nie trzeba się mocno skupiać na częstotliwości posiłków. Wiele dietetycy radzą, aby trzymać się z ułamkową zasilania i jeść co 2-3 godziny 6-8 razy dziennie. Ale tego nie ma naukowego uzasadnienia i nie jest udowodnione, jak to może mieć wpływ na metabolizm. Więc, co ci wpoili tryb dzieciństwa, taka i należy nadal stosować. Ale rozpowszechniać menu trzeba racjonalnie. Czyli zjeść na raz całą normy nie warto.

W ogóle, nie trzeba poświęcać się w pełni diet, fitness, ciągłej walce z nadwagą. Znacznie ważniejsza mieszkać normalne życie.

Elastyczne dieta. Uczymy się liczyć

Powstaje pytanie, jak liczyć kalorie?

  • Jeśli ci się nie chce za każdym razem mierzyć, to staraj się jeść jedno i to samo. Przecież tak wiele i żywią się: śniadanie, obiad i kolacja idą u nich standardów.
  • Wystarczy zmniejszyć porcje. Jeśli waga zaczyna powoli odchodzić, to znaczy, że wybrałeś właściwą taktykę. Ale nie trzeba czekać na szybkich wyników i iść w skrajności.
  • Jedz tylko wtedy, kiedy naprawdę tego chcesz. Przecież wielu tuczą właśnie z tego powodu, że nie mogą odmówić sobie kolejnej porcji smakołyków.
  • Możesz kupować produkty, na których podana jest ich kaloryczność.
  • Nie bierz «na oko», a korzystaj z wagą do ważenia produktów.
  • Zapisuj wszystko, co jadł. Istnieją programy, które pomogą ci się. Po prostu wpisz co i ile produktów można zużyli w żywności. I oni sami высчитают kaloryczność.

Elastyczne dieta. «Szkodliwy» Mcdonalda

Wiele osób twierdzi, że jedzenie w Mcdonaldzie jest szkodliwa, ale to przekonujących argumentów swoich słów nie mogą. Jak to zwykle w naszym kraju wszystko, co zagraniczne nie budzi zaufania. Ale ta sieć kawiarni jest w pierwszej dziesiątce najlepszych światowych restauracji w HLS. A to o czymś mówi.

Więcej informacji na ten temat można dowiedzieć się tutaj: