38ebc1de372c1414c9f8f949ced0fac2

Dieta RAMS odchudzanie: menu od specjalistów z Akademii Nauk

Spis treści:

 • 3 kategorii dozwolonych produktów
 • właściwa porcja
 • дробность zasilania
 • przykładowe menu od RAMS

Instytut żywienia zajmuje się zagadnieniami zdrowego odżywiania i stabilizacji masy ciała ponad 25 lat. Za to czas instytucją został opracowany cały system racjonalnego spożywania żywności, która pozwala wyeliminować zbędne kilogramy bez uszczerbku dla zdrowia.

Dieta od RAMS, ma ścisłe naukowe uzasadnienie i ma na celu stopniowe odchudzanie poprzez osiągnięcia optymalnej równowagi między kaloriami i zużyciu energii.

Podstawowe zasady prawidłowego odżywiania od RAMS

Kaloryczność diety dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, powinna znajdować się w przeszukiwania 1300-1800 kcal. Mniej więcej tyle zużywa organizm ludzki w trybie normalnej aktywności.

Problem współczesnego człowieka w tym, że jego koszty energii zazwyczaj nie odpowiadają mocy kalorii: ostatnio w organizmie wchodzi zawsze więcej, niż trzeba.

Nasz organizm usuwa nadmiar energii z wysokiej jakości wszystkich żywych istot экономностью: ja przekształca kalorie w zapasy tkanki tłuszczowej.

Diety, dostępna RAMS, opiera się na konsekwentnym ograniczaniu kalorii i zwiększenia jego użyteczności. Menu opracowane przez akredytowanych specjalistów z Akademii Nauk, został zaprojektowany, aby stale utrzymać ciężar ciała na jednym poziomie: przy tym wszystkie niezbędne substancje i nutritionals powinny trafiać do organizmu w odpowiedniej ilości.

W menu diety RAMS wchodzą 3 główne kategorie produktów:

 • Świeże warzywa, owoce, jagody – błonnik, który jest w nich zawarty, doskonale zaspokaja głód, a przy tym zawiera niewielką ilość kalorii. Ponadto, błonnik stymuluje prawidłową pracę przewodu pokarmowego i zapobiega gromadzeniu się w organizmie toksyn.
 • Białko zwierzęce – eksperci zalecają spożywać wyłącznie dietetyczne (chude) mięso: chude mięso, drób, królik, ryby, owoce morza.
 • Углеводные produkty o niskim indeksie glikemicznym – tak zwane «wolne» węglowodany. Przedostając się do organizmu, to jedzenie na długo zapewnia organizm zapasami energetycznymi, ponieważ dzieli się powoli.

Dozwolone jest spożywanie produktów mlecznych, jaj, wysokiej jakości olejów roślinnych. W diecie brakuje tłuszcze zwierzęce i «szybkich» węglowodanów. Naukowcy z rosyjskiej akademii nauk medycznych uważa, że takie produkty nie są dobre dla organizmu i mogą być całkowicie wykluczone ze stałego menu.

Prawidłowa dieta nie może być dla wszystkich taki sam, ponieważ ludzie zawsze różne ustawienia początkowe – waga, konstytucja, typ metabolizmu, stan zdrowia.

Jednak dla wszystkich kategorii osób najważniejszym wskaźnikiem racjonalnej konsumpcji żywności występuje jej objętość. Jak już wspomniano, zazwyczaj jest więcej, niż jest to potrzebne organizmowi do jego prawidłowego funkcjonowania.

Eksperci proponują następującą procedurę:

 • umieścić w naczyniu znajomy ilość żywności, a następnie umieścić w pobliżu czyste naczynia i przełożyć tam połowę tego, co macie.
 • W większości przypadków będzie to odpowiednią ilość jedzenia.
 • Nawet jeśli po wypiciu pół liczby kolacji (kolacja, śniadanie), byli głodni – to nie więcej niż siła przyzwyczajenia. Poczekajcie chwilę, a uczucie głodu odbędzie się.

Inne najważniejsza zasada diety RAMS – дробность zasilania

 • Proponuje zapomnieć o 3 jednorazowym spisaniu na straty tradycyjnym menu i przejść na spożywanie małych porcji zdrowego jedzenia 5 razy dziennie.
 • Małe porcje, nie obciąża organizmu zbędnym «balastem», a ponieważ można spożywać tylko zdrowe produkty, niedobór składników odżywczych, energii i witamin nie będzie.
 • Ostatni posiłek powinien być nie później niż trzy godziny przed snem. W nocy organizm (nie tylko mózg) powinien odpoczywać, a nie zajmować się trawieniem pokarmu.

Jeść należy powoli, w ciszy i w dobrym nastroju: ma to pozytywny wpływ na procesy trawienne.

Prawidłową dietę należy rozpocząć od przywrócenia naturalnych biorytmów. Śniadanie powinno być bardziej gęste niż na obiad. A kolacja powinna być i nie jest wcale łatwe i низкокалорийным.

Przykładowe menu

Przykładowe menu z instytutu żywienia:

 • Pierwsze śniadanie – 100 g gotowanego chudego mięsa, 2 łyżki (łyżki) zielonego groszku, herbata bez cukru (może być zielony).
 • Drugie śniadanie – twaróg (o niskiej zawartości tłuszczu) w ilości 50 g, pieczone jabłko z cynamonem (lub jajka na twardo z капустным sałatką);
 • Obiad – zupa jarzynowa, sałatka, łaźnia kotlet lub kawałek ryby, kompot.
 • Podwieczorek – szklanka dzikiej róży lub jogurt.
 • Kolacja – кисломолочное danie, herbata bez cukru.

Urozmaicać menu można wszelkimi daniami, wykonanymi z listy dozwolonych produktów.

Nawet jeśli na początku takiego menu wydaje się mdły, bardzo szybko twój organizm sam «wejdzie w smak» i będzie wymagać tylko zdrowej żywności. W przeciągu kilku tygodni można zauważyć wynik – nadwaga zaczyna uciekać, a nastrój się poprawia.