2af718f7d9b86818bba32352d90311af

Dieta ketogeniczna: tłuszcze na straży harmonii!

Spis treści:

 • zasady diety
 • przykładowe menu
 • ostrożnie, ketozy!
 • wykaz przeciwwskazań

Dieta ketogeniczna wdarł się w życie zwolenników urody i odwróciła pojęcie o jedzeniu na odchudzanie. Na główną arenę diety odchudzanie wyszły… tłuszcze, pozostawiając w tyle białka i węglowodany. Modny trend został szybko odebrany błyszczących czasopism, które śpiewały ody майонезу i sadło.

W jaki sposób nadużycie tłustych może zrobić talię już i jakie jest ryzyko кетогенного zasilania?

Dieta ketogeniczna – lekarstwo przeciwko nadwagi i padaczki…

Żeberka, steki, ser, masło, pęczek zieleniny i kilka ogórków – tak wygląda kosz żywności fana ketogenic diety, popularyzacji której znacznie przyczyniło się szał białka energią.

W przeciwieństwie do systemów Atkinsa i Dukana, keto zasilanie nie ogranicza się do rozwiązywania węglowodanów z diety. Rządził zaczynają tłuszcze. Fantastyka? Rzeczywistość. Najważniejsze do zapamiętania zasady maratonu i w żadnych warunkach nie schodzić z dystansu.

W rzeczywistości dieta ketogeniczna – lecznicza i została wynaleziona w latach 20-tych ubiegłego wieku jako środek pomocy pacjentom z chorobami układu nerwowego. Żywności o wysokiej zawartości tłuszczów demonstrował wysokie wyniki u dzieci z padaczką – liczba bolesnych ataków mniejszym stopniu z zadziwiającą prędkością. Niestety, leczenia farmakologicznego schorzeń ośrodkowego układu NERWOWEGO przesłonił zdumiewające rezultaty diety keto.

W jaki sposób высокожировое zasilanie stała się częścią branży kosmetycznej, pozostaje tajemnicą. Transformacja leczniczego zasilania w fitness menu wystąpił wbrew zdrowemu rozsądkowi i licznych ostrzeżeń lekarzy o przeciwwskazań i skutków ubocznych. Dieta na Аткинсу znudzona худеющим ze względu na swoją nadmierną постности – białe mięso i chudy twaróg nierdzewnej wywoływać przygnębienie.

Dieta ketogeniczna będzie pogodzić konieczność schudnąć i potrzebę bez wyrzutów sumienia wchłonąć tłusty stek i ser bez etykiety «dietetyczny».

Następujące zasady przy ich nieskazitelnym wykonywania, staną się drogowskazem w świat поджарого ciała bez grama tłuszczu:

 • dieta składa się w 70% z wysokiej jakości tłuszczu – nie mniej niż 4 g na każdy kilogram masy ciała;
 • udział białek i węglowodanów – na 1 g na kilogram masy ciała;
 • źródłem węglowodanów są produkty o wysokiej zawartości błonnika – warzywa, zioła;
 • kategorycznie zabronione cukier, miód, ciasta, słodkie napoje, chleb, kasze, suszone owoce, niskotłuszczowe produkty, spready;
 • ograniczona spożywane owoce, orzechy, gorzka czekolada, niesłodzone owoce, warzywa korzeniowe;
 • bez ograniczeń – mleczne/produkty mleczne z wysokim procentem tłuszczu, mięso produkty (smalec, boczek, bekon i inne), drób ze skórą, ryby, owoce morza, tłuste sery, jaja, zielone warzywa, tofu, oleje (roślinne i masło), grzyby.

Menu białkowo-tłuszczowych zasilania może wyglądać w następujący sposób:

 • śniadanie: jajecznica z boczkiem, kawa z tłustymi śmietaną;
 • obiad: twaróg ze śmietaną;
 • obiad: befsztyk na шпинатной poduszce, herbata z mlekiem;
 • obiad: herbata z plasterkiem gorzkiej czekolady;
 • kolacja: pieczona ryba, gotowane szparagi;
 • przed snem: niesłodzone jogurty.

Wielkość porcji wskazane jest, aby zmniejszyć do rozmiarów «, by ugasić głód, ale nie za dużo». Picie czystej wody ograniczać nie trzeba – wydalanie produktów przetworzonych wymaga dużych ilości płynów.

Dieta ketogeniczna: ostrożnie, ketozy!

O кетозе w zwyczaju rozmawiać z wyrazem przerażenia. W rzeczywistości ketozy – stan aktywny spalanie tłuszczów w warunkach niedoboru węglowodanów.

W organizmie człowieka ma alternatywny mechanizm pobierania energii z produktów bogatych w tłuszczy. Przełączanie na inne zużycie energii pozwala człowiekowi przetrwać w środowisku małych dochodów углеводистой żywności.

Zatrucie, które rzekomo dzieje się przy przejściu na białkowo-tłuszczowej diety – nie więcej niż mit. Przy zdrowej pracy nerek i wątroby produkty rozkładu będą bez przeszkód wycofane i nie ostatnią rolę w procesie oczyszczania odgrywa płyn – zużycie czystej wody musi być zbędny.

Inna sprawa – kwasicy ketonowej, stan patologiczny, charakterystyczne dla cukrzycy, przy którym ilość ketonowe tel zwiększa się niekontrolowane. Jednak dla osoby, która przyzwyczaiła się do oleju roślinnego diety, przejście do tłuszczowe zasilanie a priori będzie stresujące. Tylko narody północy mogą swobodnie korzystać z высокожировую dietę – tak właśnie żywią się przez długi okres czasu, zużywa w nadmiarze mięso, ryby, bez szkody dla zdrowia.

Eksperyment z wysokim ryzykiem

Więc czy warto eksperymentować z organizmem, oferując mu odmienną od tradycyjnej system zasilania? Rosyjscy lekarze mówią nie, podkreślając nierównowaga diety i imponująca lista przeciwwskazań.

Nawiasem mówiąc, keto zasilanie jest wyłączone przy:

 • cukrzyca,
 • metaboliczne,
 • patologia nerek i wątroby,
 • chorobach układu sercowo-naczyniowego,
 • ciąży.

Absolutnie zdrowy człowiek może spróbować się zrehabilitować kształt za pomocą tłuszczu menu, ale pod ścisłą kontrolą lekarza i z udziałem aktywności fizycznej i fizjologicznych zabiegów, które przyczyniają się do rozpadu tłuszczów i wydalanie produktów rozpadu.

Trzeba być przygotowanym do spadku sił, drażliwość i innymi некомфортным stanów i nie uciekać się do tego systemu zasilania w premenstrual, miesiączka i stresu.

Restrykcyjne diety i niesymetryczne systemu zasilania nigdy nie były panaceum od wagi. Powrót do dawnych nawyków żywieniowych prowadzi do przybierania na wadze, często – do szybkiego i niekontrolowanego.

Zbilansowana dieta w połączeniu z przeszacowania wartości pozwoli zmniejszyć ciężar bez skutków ubocznych i z dużym współczynniku use. Racjonalne odżywianie było i pozostaje najlepszym sposobem nabycia harmonii, bez ryzyka utraty zdrowia.

Moda przemija, czy pozostanie zdrowie po kolejnego eksperymentu? Nie próbuj odpowiedzieć na to pytanie empirycznie. Poczekaj wyników wiarygodnych badań naukowych.